Jakie witaminy podawać dziecku?

Suplementy diety cieszą się rosnącą popularnością. Coraz więcej rodziców decyduje się także na podawanie różnych witamin i minerałów swoim dzieciom. Czy jest to rzeczywiście dobre rozwiązanie i po jakie preparaty warto sięgnąć w przypadku dziecka?
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że niemowlęta karmione piersią potrzebują dodatkowej porcji witaminy K, która ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego krzepnięcia krwi. Kolejną ważną substancją jest witamina D, która jest wytwarzana przez organizm pod wpływem kontaktu ze światłem słonecznym. Wiele dzieci jest narażonych na niedobory tej substancji, która jest konieczna dla prawidłowego wchłaniania wapnia, a co za tym idzie także dla właściwego rozwoju układu kostnego oraz zębów. Należy także pamiętać o tym, żeby w diecie dziecka znajdowała się odpowiednia ilość wapnia.
Zawsze przed podaniem dziecku suplementów diety trzeba skonsultować się z lekarzem – trzeba pamiętać, że nadmiar witamin i minerałów może być bardzo szkodliwy dla zdrowia malucha.