Co wpływa na liczbę gwiazdek w ocenie hotelu?

Każdy hotel klasyfikujemy pod względem gwiazdek. Każda z gwiazdek od wartości 1 do 5 definiuje hotel pod względem jakości świadczonych usług i swojej oferty. W prostym przykładzie oznacza to tyle, co fakt, że hotel z jedną gwiazdką jest hotelem, w którym jakość świadczonych usług nie utrzymuje się na wysokim poziomie, a hotel z pięcioma gwiazdkami świadczy swoje usługi na bardzo wysokim poziomie. System gwiazdkowości hoteli pozwala nam lepiej je poznać i zdecydować się na konkretny pokój. W hotelach jednogwiazdkowych zazwyczaj mieszkamy w niewielkim pokoju, nie płacimy za nie dużo. Hotele dwugwiazdkowe oferują już wyższy standard usług, gdzie możemy pozwolić sobie na lepszy komfort i nie tylko. Hotele trójgwiazdkowe oferują nam komfort, spokój i często dostęp do telefonu, Internetu, telewizji. Hotele czterogwiazdkowe i pięciogwiazdkowe to wyższy standard usług – słono za nie płacimy, ale mieszkamy w pięknym pokoju i niczego tak naprawdę nam nie brakuje. Na wszystkie te gwiazdki składają się pewne standardy, które hotel musi spełniać, aby otrzymać status od 1 do 5 gwiazdkowego hotelu.
Szukanie dobrego i taniego hotelu nie jest łatwe, ponieważ pojęcie dobry i tani hotel jest względne – dla każdego z nas oznacza to coś innego.

W poszukiwaniu dobrego i taniego hotelu na pewno pomoże nam Internet jako największe zbiorowisko danych na każdy temat. W sieci znajdziemy wiele stron internetowych, które będą opisywać interesujące nas hotele ponad to za pomocą komputera będziemy mogli obejrzeć hotel od środka – zdjęcia pokoi, galerie korytarzy, a także będziemy mieć możliwość zarezerwowania sobie pokoju drogą elektroniczną. Nie należy jednak oceniać hotelu po stronie internetowej, trzeba poczytać fora dyskusyjne i rozglądnąć się na portalach branżowych, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru. Przy wyszukiwaniu optymalnej oferty dla siebie należy się kierować najważniejszymi atutami: cena, jakość świadczonych usług i nasze wymagania. Jeśli mądrze rozglądniemy się w sieci to znajdziemy to, czego szukamy. Dobry i tani hotel to nie tylko ładny wygląd i niska cena za dobę, ale także miła obsługa, dobre posiłki, komfort w pokoju.